Čudesni ”Orlovi” utišali ”Bersi”, Srbija je u finalu!!!

Ono što su naše odbojkašice uradile u finalu EP u Turskoj, večeras su ponovili naši odbojkaši u polufinalnom okršaju protiv Francuza. Bili su jači i od protivnika i od publike i zasluženo će igrati u borbi za titulu!

106
Muška odbojkaška reprezentacija Srbije večeras je u prepunom pariskom ”Bersiju” uspela da savlada domaću selekciju Francuske i izbori plasman u finale Evropskog prvenstva!

U meču punom preokreta, Srbija je slavila sa 3:2, po setovima 23:25, 25:23, 25:21, 17:25, 15:7.

U borbi za titulu prvaka Evrope, reprezentacija Srbije će u finalu igrati protiv Slovenije!
Nošeni velikom podrškom sa tribina, Francuzi su bolje započeli večerašnji meč, imali su stalno vođstvo tokom prvog seta, ali u finišu ovog dela igre ”Orlovi” su pokazali da su se oslobodili početnog pritiska i da kako meč odmiče igraju sve bolje.
Srbija je uspela da u finišu prvog seta uhvati priključak, opasno je pripretila domaćinu, koji je na kraju dobio ovaj deo igre sa 25:23.
Sličan razvoj događaja, ali sa promenjenim ulogama, viđen je u drugom setu. Ovoga puta Srbija je od starta seta imala vođstvo, koje je polako postajalo sve ubedljivije i naš tim je poveo sa ubedljivih 24:18,kada se činilo da Srbija rutinski stiže do izjednačenja.
Ali, Francuzi se nisu predavali, usledila je njihova odlična serija, prišli su na samo poen zaostatka – 24:23, ali više od toga im ”Orlovi” nisu dozvolili – 25:23 za Srbiju.
Početak trećeg seta pripao je domaćinu, koji je poveo sa 5:1, potom je Francuska imala i 11:7, ali onda sledi serija od 5:0 u korist reprezentacije Srbije koja preuzima vođstvo i do kraja ga je učinila još ubedljivijim, do konačnih 25:21, za preokret u setovima.
Naravno, očekivao se žestok odgovor Francuza u četvrtom setu, to se i dogodilo, raspucani Ngape je pravio ubedljivo najviše problema našem timu, Kovačevi izabranici nisu imali pravi odgovor, ređale su se greške i relativno brzo je postalo jasno da će ovaj meč ući u peti set.
Francuska ga je dobila sa 25:17, ali u setu odluke potpuno drugačija slika na terenu.
”Orlovi” su fenomenalno započeli ovaj deo igre, poveli sa 5:0, potom i sa 9:2, blistali su Atanasijević, Lisinac i drugovi i atmosfera u ”Bersiju” je postajala sve mirnija, izuzimajući grupu srpskih navijača koji su bili sve glasniji.
A kada je Srbija povela sa 13:6, slavlje je polako moglo da počne.