Kup kralja – Totalna ludnica i osam golova u Granadi, Barsa jedva izvukla živu glavu!

179

Fudbaleri Barselone uspeli da se plasiraju u polufinale Kupa kralja pošto su u Granadi savladali domaću ekipu nakon produžetaka sa 5:3.

Posle jalove terenske inicijative favorita, domaćin je iskoristio veliku grešku Umtitija, pa je posle dodavanja Sora Kenedi zatresao mrežu Ter Štegena u 33. minutu.

Nervozna Barsa nikako nije mogla da probije dobro organizovanu odbranu izabranika Dijega Martineza, a novi šok usledio odmah na početku drugog poluvremena.

Posle dugačke lopte Montoroa, iskusni Roberto Soldado pobegao je Umtitiju i hladnokrvno pogodio donji desni ugao gola.

Pokušala je Barselona da se još žešćim napadima vrati u meč, Mesijev šut odbranio je Eskandel, Trinkao je nakon toga pogodio prečku, da bi se golman Granade ponovo istakao pri udarcu Grizmana.

Imao je domaćin i sreće pošto je i Dembele pogodio prečku, međutim za samo četiri minuta Barsa je u potpunosti stigla prednost rivala.

Prvo je Antoan Grizman na dodavanje Mesija matirao golmana u 88, da bi četiri minuta kasnije Đordi Alba glavom krunisao lepu akciju koju je započeo Mesi i nastavio Grizman.

Totalna ludnica se nastavila i u produžecima.

U 100. minutu ponovo je proradila veza Grizman-Alba, s tim što je ovoga puta strelac bio Francuz, ali je tri minuta kasnije Fede sa penala doneo poravnanje.

Ipak, Granada nije imala snage za nešto više od toga, u roku od pet minuta Barselona je rešila pitanje pobednika golovima Frenkija de Jonga u 108. i Đordija Albe u 113. minutu.