Preokret Srbije u Zenici, “orlovi” izborili baraž za Evropsko prvenstvo!

46

Futsal reprezentacija Srbije osigurala je večeras baraž meč za Evropsko prvenstvo 2022. godine pošto je u Zenici pobedila selekciju Bosne i Hercegovine sa 3:1, u poslednjem meču kvalifikacija.

Srbija će u baražu igrati protiv selekcije Belorusije, a najverovatniji termin odigravanja utakmica je novembar ove godine.

Domaća selekcija je povela golom Marina Sesara u 12. minutu, da bi selekcija Srbije u dva minuta postigla tri gola.

Prvo je Stefan Rakić u 13. minutu izjednačio rezultat, da bi Marko Pršić sa dva gola u razmaku od tri sekunde, u 14. minutu doneo pobedu Srbiji.

Selekcija Bosne i Hercegovine osvojila je prvo mesto u Grupi 4 sa 15 bodova, i plasirala se direktno na Evropsko prvenstvo, Srbija je druga sa devet bodova, dok su Rumunija sa šest i Severna Makedonija sa dva boda ostale bez plasmana na takmičenje.

Evropsko prvenstvo u futsalu igraće se u Amsterdamu i Groningenu, od 19. januara do 6. februara 2022. godine.