Plus 38 u “Pioniru“ – Zvezdino proleće na Evroligu miriše!

62

Posle onog poraza u drugoj utakmici polufinala plej-ofa ABA lige, Crvena zvezda igra kao preporođena!

Prvo su crveno-beli deklasirali Partizan u majstorici plej-ofa sa 84-63, potom su na startu finalne serije ubedljivo savladali Budućnost sa 91:72, a večeras su bili još dominantniji, još ubedljiviji!

Zvezda je drugi meč finala plej-ofa ABA lige, ponovo pred svojim navijačima, dobila sa 107:69 i tako povela sa 2:0 u seriji, pa joj još samo jedan trijumf nedostaje do titule na “Jadranu“ i povratka u Evroligu.

Slično kao i u prethodnom duelu, Budućnost je na samom startu meča uspela da povede, ovoga puta sa 4:0, držali su se gosti negde do pred kraj prve četvrtine, ali onda je Zvezda dodala gas, raspucao se nepogrešivi Perperoglu, odlični su bili i Odžo, Čović, Dobrić, Faje, Davidovac, jedino Beron nije bio na svpm prepoznatljivom šuterskom nivou tokom prvog poluvremena.

Razlika u korist Zvezde rasla je iz minuta u minut, na poluvremenu se otišlo sa “plus 16“ u korist crveno-belih – 54:38, a ništa se bitnije nije promenilo ni u nastavku.

Nošeni fenomenalnom podrškom sa tribina, Zvezdini košarkaši su nastavljali da “terorišu“ rivala i pitanje pobednika se više nije ni postavljalo, a domaćim navijačima je ostalo da uživaju u još jednom briljantnoj partiji njihovih ljubimaca.

To uživanje je prekinula povreda Stratosa Perperoglua na kraju treće četvrtine, iskusni Grk se uhvatio za list noge, odmah je morao van terena, a ubrzo i u svlačionicu, pa je neizvesno može li da nastupi u nastavku finalne serije, u Podgorici.

Podsetimo, Zvezda već ne može da računa na povređenog plejmejkera Dža Reglenda, ali se to ne oseća u njenoj igri.

Perperoglu je večeras bio i najefikasniji u Zvezdi sa 17 poena, pratio ga je Rivers sa 14, a kod Budućnosti Gordić 11, a Barović i Bel su upisali po 10 poena.

Serija se nastavlja 17. aprila, kada će Budućnost biti domaćin.