EP – Odbojkašice stale u trećem setu, pa dobile Francuskinje!

Srpskinje nastavljaju u stilu.

20
Odbojkašice Srbije ostvarile su i treću pobedu na Evropskom prvenstvu pošto su rutinski savladale Francusku sa 3:1 u setovima (25:19, 25:13, 17:25, 25:23).
Iznenadile su Francuskinje naše odbojkašice dobrim startom prvog seta, ali je ipak presudila serija od 9:1 sa veoma raspoloženom Tijanom Bošković, pa je Srbija dobila set sa 25:19.

Daleko lakše je sve delovalo u drugom setu, Francuska se koliko-toliko držala do sredina seta kada su Srpkinje dodale gas i ubedljivo slavile sa 25:13.

Usledio je potom žestog odgovor protivnika koji je pronašao svoj ritam u trećem setu i rutinski slavio u trećem setu.
Ipak, presudio je četvrti set kada je rezultatska klackalica prevagnula na stranu izabranica Zorana Terzića, na kraju je bilo 25:23.
Najefikasnije odbojkašice na ovom meču bile su Brankica Mihajlović i Tijana Bošković sa po 14 poena.
Svoj naredni meč selekcija Srbije igra u sredu takođe od 16 sati, protivnik je ekipa Grčke.