No Scola, no party, Španija je prvak sveta!

fiba.basketball
56
Španija je osvojila drugu titulu prvaka sveta, pošto je na Mundobasketu u Kini savladala Argentinu sa 95:75.
Nisu Argentinci bili u svom elementu tokom čitave utakmice, što je Španija odmah iskoristila da već na početku ostvari dvocifrenu prednost. Argentina se vratila na “minus 1”, ali su Španci ubrzo uvećali prednost i dobili prvu četvrtinu sa devet poena razlike – 23:14
“Furija” je nastavila u istom ritmu, vezala pet poena na startu druge četvrtine i redovno održavala dvocifrenu prednost u odnosu na rivala, na poluvremenu je bilo 43:31.
Luis Skola, koji je blistao tokom čitavog turnira, upisao se u strelce tek sredinom trećeg perioda meča što dovoljno pokazuje kakvu su odbranu odigrali Španci u finalu Mundobasketa.
Brzo su se izabranici Serđa Skariola odlepili i na 19 poena prednosti, pa su u poslednju četvrtinu ušli rezultatom 66:47.
Najbolje na ovom meču Argentinci su odigrali u četvrtoj četvrtini kada su smanjili zaostatak sve do sredine tog perioda kada su se Španci vratili u igru i rutinski priveli posao kraju.
Argentincima nije mnogo pomogao izuzetno raspoloženi Gabrijel Dek sa 24 poena, dok su u Španiji blistali Riki Rubio sa 20, kao i Rudi Fernandez sa dabl-dabl učinkom (11 poena i 10 skokova).

Ranije danas, Francuska je osvojila bronzanu medalju pobedivši posle preokreta Australiju.