Zvezdino poluvreme za povratak na vrh tabele

Tanjug/AP Photo/Darko Vojinovic
15
U poslednjoj večerašnjoj utakmici 10. kola Linglong Superlige, Crvena zvezda je na stadionu ”Rajko Mitić” savladala Mačvu rezultatom 3:1.
Pitanje pobednika bilo je rešeno već tokom prvog poluvremena. Zvezda je povela u osmom minutu golom Tomanea, pošto je prethodno Kanjas šutirao sa dvadesetak metara, a Puletić odbio loptu do Zvezdinog napadača, koji je na pravi način, iskosa sa desne strane, završio akciju – 1:0.
Zvezdina inicijativa se nastavila, a na drugi gol se čelalo do 32. minuta. Tada je Radživ Van la Para odlično kroz sredinu proigrao Bena u kaznenom prostoru gostiju, a ovaj je potom lako obišao golmana gostiju i sproveo loptu u mrežu – 2:0.
Samo pet minuta kasnije, mreža Šapčana se još jednom zatresla. Gajić je ovoga puta pokušao a desne strane, Puletić ponovo kratko odbija loptu, slično kao kod prvog gola, a Kanjas je osvaja i pogađa za 3:0.
U nastavku Zvezda je ”povukla ručnu”, rutinski je odrađivala posao, a Šapčani su to iskoristili da stignu do počasnog gola u finišu meča. Igrao se 83. minut kada je Zvezdin golman Milan Borjan pogrešno procenio let lopte, istrčao je u prazno, a Mijailović iz neposredne blizine pogađa nebranjenu mrežu – 3:1.
Ovo je Zvezdina osma pobeda iz devet odigranih mečeva, a Mačva je ostala na dnu tabele sa samo tri osvojena boda iz 10 kola.
Golove iz prvog poluvremena pogledajte OVDE.
Crvena zvezda: Borjan, Gajić, Degenek, Milunović, Rodić (Pankov od 61.),Vulić, Ivanić, Kanjas (Petrović od 82.), Van la Para, Ben, Van la Para, Tomane (Krstović od 72.).

Mačva: Puletić, Pejović, Tošić, Ivić (od 71. Božić), Jovanović, Jevtić, Marić (od 57. Šušnjar), Ašćerić, Mijailović, Jeremić (od 46. Stevanović), Milosavljević.