Nezaustavljivi Partizan, proključala ”Arena”!

13
Košarkaši Partizana nastavljaju sa pobedama na početku nove sezone.

U prvoj utakmici pred svojim navijačima u ”Štark Areni”, njih oko 10.000, Partizan je večeras savladao ekipu turskog Tofaša sa 93:80.
Bio je to meč drugog kola Evrokupa i druga pobeda crno-belih, posle startnog trijumfa u Veneciji (66:63).
Bez povređenog Rašona Tomasa u ekipi, Partizan je loše započeo večerašnji meč.
Tofaš je od samog starta stekao rezultatsku prednost, koju je polako uvećavao, što je davalo sve veću sigurnost u igri njihovim najboljim igračima, pre svih sjajnom Devinu Vilijamsu.
Krajem prvog kvartala Tofaš je svoju prednost učinio dvocifrenom (27:15), početkom drugog poveo je sa 29:15 i tek tada crno-beli počinju da se bude, zahvaljujući kapitenu Novici Veličkoviću koji je pogodio dve trojke.
Partizan je smanjio na 31:24, ali ponovo je usledio ”prazan hod” crno-belih, pa je na ulasku u završnicu druge četvrtine Tofaš poveo sa 47:36.
Mnogo problema imao je u odbrani Partizan, dozvoljavao previše otvorenih šuteva rivalu, ali je ta slika počela ekspresno da se menja u samom finišu poluvremena. Gosti su počeli da greše, na drugoj strani se raspucao Rade Zagorac i za tili čas je vođstvo Tofaša smanjeno na 49:45.
Treća četvrtina počela je trojkom Lodžeskija za 52:45 u korist Tofaša, ali njegova trojka nije dodatno uzdrmala crno-bele.
Naprotiv, tada počinje furiozna serija crno-belih od 11:0, tri uzastopne trojke su, jedan za drugim, postigli Volden, Zagorac i Jaramaz, potom još dva poena Jaramaza za vođstvo Partizana od 56:52 i mnogo bolju atmosferu u dvorani.
Pokušavali su gosti da uzvrate, u poslednji kvartal se ušlo nerešenim rezultatom 66:66, ali u poslednjih deset minuta Partizan je bio dominantan.
Zagorac je bio sve efikasniji, uz Veličkovića, Jaramaza, Mozlija… i Partizanova prednost je postala dvocifrena, za miran finiš meča.
Raspoloženi Rade Zagorac se na kraju zaustavio na 26 poena i 5 skokova, Veličković je upisao 15 i sedam skokova, dvocireni su bili i Voldeni Gordić sa po 12 poena.
Kod gostiju Vilijams 18 poena, Vajt i Tarik Filip po 16.
U sledećem kolu Partizan gostuje u Viljnusu, gde će se 15.oktobra sastati sa ekipom Ritasa.