Tumba hoće da pobeđuje, u Kruševcu mu je želja ispunjena, ali kako zadovoljiti ukuse navijača?

FOTO TANJUG/ ZORAN ZESTIC
37
”Do baraža želimo da napravimo dodatnu selekciju igrača, ali i rezultat. Kada igram, hoću da pobedim, napravim dobar rezultat”, rekao je,između ostalog, selektor Ljubiša Tumbaković prilikom najnovijeg okupljanja reprezentacije Srbije.
Sinoć u Kruševcu, u prijateljskoj utakmici protiv Paragvaja, ova njegova želja je i ispunjena – ”Orlovi” su uspeli da trijumfuju rezulatom 1:0a gol odluke je u 90.minutu postigao Aleksandar Mitrović, posle centaršuta Milana Rodića sa leve strane.
Od 53. minuta reprezentacija Paragvaja je imala igrača manje na terenu zbog isključenja veziste Almirona i činilo se da naš tim to neće uspeti da iskoristi. Dugo je inicijativa ”Orlova” bila jalova, sve do pomenute akcije Rodić-Mitrović, koja je stvari dovela na svoje mesto, a Srbiju do nove pobede uoči kvalifikacionog dvoboja sa Litvancima za četiri dana u Viljnusu.
Mogla je Srbija i u prvom poluvremenu do vođstva, Ljajić je u 25. minutu pogodio prečku, Radonjić je petnaest minuta kasnije upropastio veliku priliku, a u finišu poluvremena Paragvajci su bili prilično opasni.
U tom periodu im je i poništen jedan gol zbog prekršaja nad Kolarovom u našem kaznenom prostoru.
Ipak, navijači nisu u potpunosti zadovoljni igrom našeg tima, pogotovo jer je Srbija imala gotovo 40 minuta igrača više na terenu.
U prilogu su neki od komentara sa Tvitera posle meča.