Partizan na ”minus 8”, Asano konačno pogodio, nova povreda koja brine

Partizan.rs/MIROSLAV TODOROVIĆ
21
Fudbaleri Partizana ostvarili su rutinsku pobedu u 16. kolu Linglong Superlige protiv ekipe Inđije.
Crno-beli su trijumfovali sa 3:0, ali utakmica je počela u tužnoj atmosferi, odavanjem pošte preminulom dečaku Isaiji Pantiću koji je danas izgubio životnu bitku, posle gotovo dve i po godine borbe sa opakom bolešću.
Kada je sama utakmica u pitanju, Partizan je poveo u 17. minutu golom Zorana Tošića, pošto mu je Sadik ostavio loptu ”na tacni” u kaznenom prostoru gostiju – 1:0.
Tokom prvog poluvremena viđena je mirna utakmica bez mnogo uzbuđenja i zanimljivog sadržaja, a početkom drugog, Partizan je rešio sve dileme oko pobdnika.
Samo dva minuta kasnije postavljen je konačan rezultat, a režirao ga je Takuma Asano.
On je najpre iznudio jedanaesterac, a onda preuzeo odgovornost da ga i izvede i to je učinio elegantno i precizno za ubedljivih 3:0.
Imao je Partizan potom još par prilika za još koji gol preko Sadika, Asana, a posle Suminog kornera stativa je spasla Inđiju u 65. minutu.
Potom su se i gosti ohrabrili da angažovanije krenu ka golu Filipa Kljajića i u par navrata su opasno pripretili preko Bjeličića i Banjca.
Ostalo je 3:0, Partizan je ovom pobedom smanjio zaostatak za Zvezdom na osam bodova razlike.

Partizan: Kljajić, Lutovac, Ostojić, S. Pavlović (Vujačić od 81.), Brežančić, Zdjelar, Šćekić (od 58. L. Pavlović), Tošić, Suma,  Asano, Sadik (Ivanović od 76.).

Inđija: Preković, Dimitrijević, Rogač (od 46. Ilić), Vidić, M. Ilić, M. Janjić, Jovanović, Bjeličić, Josović, Milosavljev (Rajevac od 78.),  Bastajić (Banjac od 58.).