Sjajni Kruševljani, šok za šokom za Miloševićev Partizan! Mislili ste da su izvukli pouke u Hagu?

Foto;partizan.rs/ MIROSLAV TODOROVIĆ
36
Još jedan Partizanov šokantan poraz!

Mnogi su verovali da greške koje su crno-beli pokazali u Hagu protiv AZ Alkmara u petom kolu Lige Evrope više nećeponavljati i da su fudbaleri Partizana ”izvukli pouke”, ali opet ništa od toga.

Večeras, u 19. kolu Linglong Superlige, Partizan je ponovo prokockao dva gola prednosti i na kraju su Kruševljani zasluženo stigli do velike pobede, od 0:2, do konačnih 3:2 za goste!

Posle ovakvog raspleta, Partizan za vodećom Zvezdom zaostaje čak 11 bodova razlike i pao je na četvrto mesto na tabeli.
Posle ovog meča biće priče i o sudijskim odlukama, pogotovo zbog one iz 13. minuta, kada je Suma postigao vodeći gol za Partizan, posle akcije sa Asanom i Sadikom. na kraju, Sadik šutira sa ivice kaznenog prostora, a zapravo asistira Sumi koji je bio iza golmana, a ispred jednog odbrambemog igrača Napretka, ali pomoćni sudija ništa nije signalizirao i gol je priznat – 1:0 za Partizan.
Napredak je potom imao dve odlične prilike, kada su Stojković, pa onda i Ostojić spasavali mrežu Partizana, a na drugoj strani Sadik je pogodio svoju prvu stativu na ovoj utakmici, da bi u 24. minutu Suma na asistenciju Miletića, pogodio iskosa sa desne strane za 2:0.
Miletić se tom prilikom povredio, verovatno je koleno u pitanju i odmah ga je zamenio Aleksandar Lutovac.
I onda, finiš prvog poluvremena, najava velikih problema za Partizan. Odlična akcija Kruševljana, Partizanovi štoperi izleteli u prazno na levu stranu, ostavljajući ogroman prostor Miljanu Vukadinoviću, koji u situaciji oči u oči sa Stojkovićem pogađa mrežu i smanjuje na 2:1.
U nastavku su se rešale nove šanse Partizana i novi promašaji, Sadik je uspeo još jednom da pogodi stativu, što je trenera Miloševića potpuno razbesnelo, pogotovo što je Sadik imao i slobodnog Sumu.
I vrlo brzo usldila je kazna posle kornera gostiju sa desne strane. Vukadinović je pokušao, tojković uz pomoć Asana i prečke odbija loptu, ali samo do Bjeloša, koji pogađa za remi – 2:2!
Međutim, pravi šok za Partizan je tek usledio, opet u poslednjim minutima utakmice, a režirao ga je Nikola Eskić – 2:3!