Zvezda efikasna pred Olimpijakos, ”škripi” u odbrani, Borjan besneo na saigrače!

41
U prvom meču 20. kola Linglong Superlige, aktuelni šampion Crvena zvezda pred svojim navijačima na ”Marakani” savladala je Spartak rezultatom 3:1.
Posle ovog trijumfa, crveno-beli imaju 10 bodova više od drugoplasirane Vojvodine, 12 od Čukaričkog i čak 14 od Partizana, ali uz meč više.
Poveli su gosti u 21. minutu meča, kada je Baić odlično centrirao sa leve strane, a na pravom mestu bio je Stefan Denković, koji preciznim udarcem glavom uspeva da savlada Borjana – 0:1.
Vođstvo gostiju trajalo je samo deset minuta, a onda Marin asistira Žanderu, koji donosi Zvezdi izjednačenje – 1:1.
Ušlo se potom u finiš poluvremena, a u 40. minutu Zvezda stiže i do preokreta. Bio je to nesvakidašnji autogol Tekijaškog, koji je veoma loše reagovao u svom petercu, kada se očekivalo da će bez problema intervenisati i otkloniti opasnost od svog gola – 2:1.
Drugo poluvreme obeležila je majstorija Tomanea, koji je u 51. minutu, posle još jedne asistencije Marina, ”makazicama” savladao golmana Spartaka Dubljanića i postavio konačnih 3:1.
Do kraja, Spartak je imao nekoliko odličnih prilika preko Denkovića, Obradovića i Tufegdžića da makar ublaži poraz, bilo je dosta problema u Zvezdinoj odbrani, pa je i golman Borjan često bio ljut na svoje saigrače iz defanzivne linije.
Ono što Zvezdu može da ohrabri pred duel u Pireju, jeste oporavak Milana Pavkova, koji je dobio priliku dazaigra u poslednjih desetak minuta.

Crvena zvezda: Borjan – Gajić, Milunović, Pankov, Žander (od 56. Rodić)– Jovančić, Ivanić, Ben, Marin, Vukanović (od 59. Vulić) – Tomane (od 77. Pavkov).

Spartak: Dubljanić – Dunđerski, Otašević, Tekijaški, Milošević – Jočić, Vidaković, Obradović, Tufegdžić, Denković (Gojkov od 82.), Baić (od 52. Srećković).