Zvezda izmorena, navijači ispražnjeni – prvi Šakotin poraz u EL!

ABA-liga.com/Crvena zvezda mts
61
Crvena zvezda ostvarila je nkoeliko velikih pobeda, ali ovoga puta je Baskonija bila bolja u pozorišnoj atmosferi u “Štark arene” sa 64:72.
Kako je krenulo na obe strane, mislili smo da ćemo gledati revolveraški obračun dva tima, Braun i Beron su pogodili trojke na jednoj, a Vildoza, Šilds i Šengelija na drugoj strani.

Prednost gostiju je rasla kako smo se približavali kraju prve červrtine, bila je i +10 tokom prvog poluvremena, a onda je Zvezda pred sam kraj druge deonice napravila veliku seriju.

Serijom 7:0 domaći tim je stigao do samo 3 poena razlike, a onda su u jednom napadu košarkaši Dragana Šakote imali četiri ofanzivna skoka, tri promašene trojke za izjednačenje i na kraju je Braun sa linije za slobodna bacanja doneo svom timu -1.

Upravo je to bila razlika na poluvremenu, a početkom drugog smo očekivali budniju Zvezdu, što se nije desilo.

Stauskas je predvodio goste, pogodio je trojku za 33:40, a poslednji Zvezdini trzaji jesu poeni sa bacanja Dženkinsa za samo -4 koji su zatrpani novom trojkom Stauskasa.

Pogodio je ovaj igrač novu trojku na samom kraju treće deonice kada je razbesneo navijače Crvene zvezde, tada je bilo preozbiljnih +13.

Šengelija je pogodio novu trojku za +16, a Stauskas za +19, činilo se tada da Zvezda nema više šta da traži u današnjoj utakmici.

Braun je bio jedini koji se nije predavao, sve je to bilo dovoljno samo da se smanji rezultat do kraja utakmice. Da stvar bude još gora po crveno-bele, Braun se povredio pred sam kraj, odskakutao je na jednoj nozi do klupe na 3 minuta do kraja.
Spustila je Zvezda i na -8, ali je to bilo prekasno…
Lorenco Braun jedini dvocifreni sa 20 poena, Kuzmić je imao 8. Stauskas i Šengelija najbolji kod gostiju, prvi je imao 22, drugi 19 poena.