Mučenje, penal, pobeda Partizana!

30
U derbiju 25. kola Linglong Superlige Srbije, Partizan je večeras na svom terenu savladao ekipu niškog Radničkog rezultatom 1:0.

Tako su se crno-beli vratili na drugo mesto na tabeli, ali posle velike borbe i mnogo problema u njihovoj igri.

S obzirom na odsustvo Sume, ti problemi su i očekivani, a pogotovo posle povrede Bibarsa Natha u 15. minutu, kada je Milošević na teren poslao Đorđa Ivanovića, ispostavilo se čoveka odluke.

Osim toga, ni mladi Lazar Pavlović nije bio u konkurenciji za ovaj meč, zbog visoke temperature koju je juče imao.

Utakmica je u većem delu bila prilično siromašna.
Sadik je u trećem minutu mogao da dovede Partizan u vođstvo, ali je loše reagovao posle lepe asistencije Asana.
Bilo je do poluvremena još par pokušaja, ali bez ijednog šuta u okvir gola, i sa jedne, i s druge strane.
U nastavku prva ozbiljnija prilika u 66. minutu, Asano pokušava iskosa sa leve strane, odbranio je Ristić, a na drugoj strani pripretio je Filip Knežević sa distance, kada je Stojković imao problema da zaustavi loptu.

Trener Partizana je pokušavao izmenama da trgne ekipu, indisponiranog Sadika zamenio je Bojan Matić, a u 66. minutu Lazar Marković menja mladog Filipa Stevanovića, što je bio poslednji Miloševićev adut u ovoj utakmici. Marković je svoj prvi pokušaj imao u 74. minutu, izveo je slobodan udarac sa dvadesetak metara, ali je to loše učinio, lopta završava daleko iznad prečke.

I kada je meč počeo da ulazi u sam finiš, a fudbaleri Radničkog pokušavali da ”ukradu” koji minut žaleći se na grčeve ili povrede, Partizan je nekako uspeo da iznudi penal.
Todorovski je u svom kaznenom prostoru nagazio Uroševića na stopalo, bek Partizana je pao i sudija Novak Simović je pokazao na belu tačku.
Siguran realizator je bio Đorđe Ivanović, koji tako donosi sva tri boda večeras neubedljivom Partizanu.

Partizan: Stojković – Miletić, Ostojić, S.Pavlović, Urošević – Zdjelar, Šćekić – Stevanović (Marković od 68. minuta), Natho (Ivanović od 16. minuta), Asano – Sadik (Matić od 52. minuta).

Radnički Niš:
 Ristić – Todorovski, Đorđević, Stevanović, Letić – Subotić (Bjeličić od 82. minuta), Pejović, Pantelić – Čumić, Knežević (Mitrović od 88. minuta), Mihajlović