Liga 1 – U Francuskoj ništa novo, Pari Sen Žermen ubedljiv u Amijenu!

37
Fudbaleri Pari Sen Žermena ostvarili su novu pobedu u Ligi 1 pošto su u okviru 20. kola francuskog šampionata ubedljivo savladali Amijen u gostima sa 3:0.
U prvom poluvremenu nije bilo mnogo uzbuđenja, ali smo zato u drugom delu meča videli tri gola i jedno isključenje.
Poveli su „Sveci“ preko Edinsona Kavanija koji je u 57. minutu iskoristio jedanaesterac i savladao Gurtnera.
Loše se nastavilo po domaće koji su devet minuta kasnije ostali sa igračem manje zbog isključenja Adenona.
U 70. minutu Kilijan Mbape je povisio prednost Parižana, da bi „tačku na i“ stavio Markinjos devet minuta kasnije.