Teniseri ne prestaju da se žale na uslove u karantinu u Australiji! Jedan Balkanac utehu našao u ćevapima: “To je i deo nostalgije ali je i veoma ukusno”
Od kada su teniseri i ostalo osoblje počeli da pristižu u Australiju, kako bi ispoštovali dvonedeljni karantin koje su tamošnje vlasti postavile kao uslov održavanja Gren slem Australia open, ne prestaju da se ređaju i kritike najpre tenisera.
Među brojnim kritikama koje se odonese na veličinu sobe, terase čak i totalnog karantina jer su se našli u avionu među onima koji su pozitivni bili na testiranju po sletanju u Australiju, svakako je i hrana koja im se servira.
Svoje nezadovoljstvo teniseri su izrazili na društvenim mrežama.
Prvi se pobunio Španac Pablo Karenjo Busta koji je na svom Instagramu podelio sliku svog ručka sa opisom “Stvarno?”, dok je u tanjiru rezana salata i ne baš velika porcija uz jabuku.
Njegova hrana se može okarakterisati kao zdrava, i verovatno jeste, za razliku od one koju u karantinu konzumira francuski predstavnik Benoa Per. On se okrenuo dostavi i brzoj hrani u vidu Mekdonaldsa.
Players complaining about their lunches and then there’s Benoit… pic.twitter.com/G25p7AvBYu
— monse 🤍 Buenos días 😁 (@coachdal) January 16, 2021
Istu sliku kao Karenjo Busta podelio je i Italijan Fabio Fonjini.
– Mogao bi ručak biti bolji… Sledeći put, naravno – napisao je Fonjini.
Ali jedan Balkanac nema problema sa tim. Miloš Raonić, Kanađanin poreklom iz Podgorice, se snašao na najbolji mogući način.
View this post on Instagram
– U komšiluku je “Ćevapi gril”, restoran sa nacionalnom balkanskom hranom – objašnjava Kanađanin koji je rođen u Podgorici ali se sa četiri godine preselio u Toronto. – Ja redovno naručujem hranu iz njega.
View this post on Instagram
Objasnio je za sajt ATP tura i o čemu se radi.
– Mislim da ovaj specijalitet potiče iz Bosne ali ga obožavaju u svim zemljama bivše Jugoslavije. Kada sam odrastao u Kanadi, roditelji su me puno puta vodili na ćevapčiće. To je i deo nostalgije ali je i veoma ukusno.
Objasnio je i kako protiče dan u karantinu:
– Uveče vas obaveste kada je vaš termin za trening sutradan. Organizujete vreme tako da budete spremni, jer imate pravo na samo pet časova van sobe. Čekate kod vrata da dođu po vas, pravac lift, naravno sa maskom. Na terenu gledate da iskoristite maksimalno trening. Isto važi i za teretanu koja je povezana sa vašim terenom. Potom u sobu i u njoj ste do sledećeg treninga sutradan – zaključio je Raonić.