Spremite se za spektakularno finale – Nole vs Rafa, 57. put!

158

Najbolji teniser sveta Novak Đoković plasirao se večeras u finale turnira u Rimu, pošto je u polufinalu u dva seta savladao italijanskog predstavnika Lorenca Sonega, 33. na ATP listi, rezultatom 6:3, 6:7/5:7, 6:2.

Đokoviću je ovo druga pobeda danas, pošto je najpre napravio preokret u dva puta prekidanom četvrtfinalnom meču protiv Stefanosa Cicipasa, a onda je večeras uspeo da slomi otpor i ljubimca domaćih navijača u Rimu.

Ranije danas, u finale se plasirao i Rafael Nadal, pobedom nad Amerikancem, Rajlijem Opelkom, pa ćemo sutra gledati 57. okršaj dva najbolja tenisera sveta. U dosadašnjih 56 okršaja Đoković vodi sa 29:27 u pobedama, a sutrašnje finale biće im prvi susret od prošlogodišnjeg finala Rolan Garosa, kada je Nadal ubedljivo slavio.

Što se tiče Novakovog duela sa Sanogom, njihova borba trajala je dva sata i 45 minuta, ali je sve trebalo i mnogo ranije da se završi. U prvom setu ključan je bio brejk koji je Đoković napravio u četvrtom gemu, potom je dobio i naredni za vođstvo od 4:1 i tu prednost nije ispuštao.

Drugi set obeležio je još snažniji otpor Sonega, koji je imao i sve veću podršku publike. Novak je u samom finišu uspeo da stigne do brejka, poveo je sa 6:5, a onda na svoj servis imao idealnu priliuku da završi posao. Ali, u maratonskom gemu prokockao dve meč lopte za trijumf, što je Sanogo uspeo da kazni i izbori se za taj-brejk.

Izgledalo je da to nije uzdrmalo Đokovića, koji na startu taj-brejka stiže do ubedljivih 3:0. Sonego je uzvratio sa svoja dva poena i kako se set bližio kraju, ponovo je uhvario ritam, poveo sa 6:4 i iskoristio drugu set loptu za izjednačenje na 1:1 u setovima.

Ipak, u trećem je sve ponovo došlo na svoje mesto, Đoković je napravio brejk u četvrtom gemu i, kao i u prvom setu, više nije dozvoljavao rivalu da uzvrati.