Crvena zvezda najuspešniju godinu u istoriji završila osvajanjem KUP-a Srbije i to protiv najljućeg rivala (VIDEO)

50

Fudbaleri Crvene zvezde pobednici su Kupa Srbije za ovu sezonu, pošto su u finalu, posle boljeg izvođenja penala savladali Partizan – 0:0 (penali: 4:3).

Nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca Crvena zvezda je uspela da osvoji trofej u najmasovnijem takmičenju kod nas i tako kompletira duplu krunu, prvu posle 14 godina.

Tokom prvog poluvremena, Crvena zvezda je bila konkretnija, imala je veći posed, dok su crno-beli priliku tražili iz opasnih kontri, iako nije bilo previše šansi ni na jednoj, ni na drugoj strani. Nakon uvodnih pokušaja Falćinelija i Ivanića s jedne i udarca Jojića s distance s druge strane, crveno-beli su polako pojačavali pritisak, kako je vreme odmicalo. Dve najbolje prilike za Stankovićevu ekipu nije iskoristio Dijego Falćineli, koji je prvo ostao “kratak” na povratnu loptu Gajića na nekoliko metara od gola, a onda je umalo petom savladao Vladimira Stojkovića. Na drugoj strani se istakao mladi Nemanja Jović, koji je u dva navrata pokušao da prevari Milana Borjana, ali mu to nije pošlo za nogom. Takođe, tokom prvog dela je viđena velika borba i dosta faulova, ali sudija Srđan Jovanović do odlaska na odmor se nije hvatao za džep.

Tokom drugog dela, Crvena zvezda je i dalje imala kontrolu nad zbivanjima na terenu, ali nikako nije uspevala da to materijalizuje. Igralo se uglavnom na sredini terena i bez pretnji po Stojkovića i Borjana, sve do 75. minuta kada je glavom zapretio Milunović, ali je iskusni čuvar mreže “parnog valjka” uhvatio “živu” loptu. Zaigralo se nešto otvorenije posle toga, dobru priliku je imao i Nikolić, kog je u poslednjem momentu izblokirao Urošević. Ipak, posle svega viđenog u drugom delu jasno je bilo da borba za pehar neće stati u 90 i nešto minuta i da će se igrati produžeci.

U dodatnih pola sata imali su i jedni i drugi po priliku, prvo je Srnić pokušao iskosa s desne strane, ali je pogodio spoljni deo mreže, a onda je umalo Šćekić kaznio kiks Borjana, ali je Zvezdinog kapitena spasio Gobeljić u poslednji mah. I posle svega, finale Kupa Srbije završeno je bez pobednika, pa je pitanje pobednika rešeno nakon penal serije.

Penali, kao penali, uvek su rulet, ali je krv u oba tabora baš tada proključala. Naime, oba tima su iz prva tri pokušaja bila sigurna, pogađali su Natho, Živković i Stevanović s jedne, a Rodić, Pankov i Krstović s druge, a onda haos. Mladi crnogorski napadač je gestikulirao ka Stojković, ovaj mu je uzvratio odgurivanjem, a potom su u opštem metežu učestvovali igrači obe ekipe. Nakon što se sve smirilo Borjan je odbranio Jojiću, onda Nikolić doneo Crvenoj zvezdi 4:3, a Štulić promašio, čime je okončana penal serija. Nakon toga, umesto slavlja, novo koškanje, koje se na sreću brzo završilo…