OI: Nina uspešno započela turnir, Vasić i Mačković u polufinalu, basketaši Srbije savladali Kinu…

40

Srpska teniserka Nina Stojanović uspešno je započela olimpijski turnir u Tokiju, pošto je na startu savladala Japanku Nao Hibino 6:3, 6:3.

Bio je ovo njihov treći meč i prva pobeda Stojanovićeva, koja se revanširala Japanki za nedavni poraz na Rolan Garosu.

Njena naredna rivalka biće pobednica meča između Grkinje Marije Sakari i Estonke Anet Kontavej.

Kasnije danas na teren izlaze Miomir Kecmanović i Novak Ðoković.

Stojanović: Mentalno sam bila stabilna, to je donelo pobedu

Jako mi je drago što sam uspela da budem konstanta mentalno danas i mislim da mi je to danas donelo pobedu, izjavila je srpska teniserka Nina Stojanović, nakon što je u prvom kolu olimpijskog turnira u Tokiju savladala Japanku Nao Hibino 6:3, 6:3.

“Ja sam od ove devojke izgubila pre par meseci u prvom kolu Rolan Garosa i to mi je bio motiv da pobedim danas. Beton je moja omiljena podloga, mislim da su današnji uslovi više odgovarali meni i to sam iskoristila”, rekla je Stojanović.

Uslovi na terenu bili su jako teški, vrućina, ali očekivala sam da bude još teže jer sam prethodnih dana trenirala u ovo vreme i bilo je još toplije, sparno”, dodala je ona.

“Teško je da se drži reket, a samim tim i fokus na terenu. Fizički nije bilo lako, ali biće bolje, danas imam dubl sa Aleksandrom Krunić, jedina sam koja igra i singl i dubl istom danu, ali radujem se i tom meču. Trebalo bi da sutra imam dan pauze”, izjavila je najbolje rangirana srpska teniserka.

Basketaši Srbije na startu OI savladali Kinu

Reprezentacija Srbije u basketu 3X3 uspešno je startovala na olimpijskom turniru, pošto je u prvom kolu savladala selekciju Kine 22:13.

Naredni meč srpski tim igra već od 8.25 sati po srpskom vremenu protiv Holandije.

U nedelju su na programu dueli protiv Poljske (5.00) i Belgije (8.25)

Mikec u finalu Olimpijskih igara

Srpski reprezentativac u streljaštvu Damir Mikec plasirao se u finale Olimpijskih igara u Tokiju u disciplini vazdušni pištolj.

Mikec je u kvalifikacijama “upucao” 578 krugova i kao osmoplasirani ušao u trku za medalju.

Finale je na programu od 8.30 po srpskom vremenu.

Vasić i Mačković u polufinalu Olimpijskih igara

Srpski veslači Miloš Vasić i Martin Mačković plasirali su se u polufinale Olimpijskih igara u disciplini dvojac bez kormilara.

Vasić i Mačković zauzeli su treće mesto u svojoj kvalifikacionoj grupi sa vremenom 6:43, 18, iza dvojca Rumunije (6.33,86) i Holandije (6.36,42).

Polufinale je na programu u utorak.

Vasić i Mačković: Zadovoljni smo i spremni za polufinale

Mislim da smo na dobar način otvorili takmičenje. Imao sam strah kako će se sve što smo proživeli odraziti na trku, ipak nismo trenirali skoro dve nedelje, rekao je srpski veslač Miloš Vasić, nakon što je zajedno sa Martinom Mačkovićem izborio plasman u polufinale Olimpijskih igara.

Vasić je nakon pozitivnog testa na koronu po dolasku u Japan, kao i ceo veslački tim, proveo dve nedelje u karantinu.

“Bitno je da smo direktno u polufinalu, na dobrom smo putu i sa više samopouzdanja dočekujemo polufinale. Ne razmišljamo o rivalima, fokusirani smo na sebe i na naše veslanje”, rekao je Vasić.

Martin je dodao da je karantin ostavio traga na formu, ali da postoji način da se i to prevaziđe.

“Trebalo nam je malo vremena da se uveslamo u prethodnim danima. Zadovoljni smo trkom, imamo šanse za plasman u finale. Start nam je danas možda bio malo lošiji, ali ispravićemo sve do sledeće trke”, rekao je Mačković.

Poraz Tijane Bogdanović, još ima šanse za repesaž

Srpska reprezentativka u tekvondou Tijana Bogdanović, olimpijska vicešampionka iz Rija u kategoriji do 49 kilograma, poražena je u prvom kolu turnira u Tokiju od Adrijane Iglesijas Serezo iz Španije 12:4.

Bogdanovićeva definitivno neće uspeti da odbrani srebro, ali “tinja” nada da može do bronze kroz repesaž, ukoliko Iglesijas Serezo dođe do finala.

Arsović i Vukašinović bez finala

Srpske reprezentativke u streljaštvu Andrea Arsović i Sanja Vukašinović nisu uspele da se plasiraju u finale Olimpijskih igara u disciplini vazdušna puška.

Arsovićeva je završila kao 29. sa 623.3 poena, dok je Vukšinovićeva zauzela 44. mesto sa 617.8 poena.

Kasnije danas na strelište izlazi Damir Mikec.

Milica Nikolić eliminisana u drugom kolu

Srpska reprezentativka u džudou Milica Nikolić eliminisana je u drugom kolu olimpijskog turnira, nakon što je poražena od Ukrajinke Darije Bilodid.

Prethodno, na startu takmičenja u kategoriji do 48 kilograma, Nikolićeva je savladala Francuskinju Širine Bukli.