Ubedljiv trijumf vaterpolista Srbije protiv Kazahstana; Srpske odbojkašice pobedile Japan

202

Ubedljiva Srbija u drugoj rundi.

Srpski vaterpolisti ostvarili su ubedljivu pobedu na kazahstanskom selekcijom od 19:5. Posle poraza od Španije u prvom kolu, Srbija je imala nešto lakši meč, ali je i bolje igrala.

Prvu četvrtinu “delfini” su dobili sa 4:2 i to je bila najmanja razlika na meču. Već u drugom kvartalu Srbija je upisala tri gola, a Kazahstan jedan, što je na poluvremenu bilo 7:3.

Foto; Tanjug/AP Photo/Mark Humphrey

Nakon pauze usledio je pravi debakl protivnika naše selekcije. Upisali su šest golova, a Kazahstan dva. Gojko Pjetlović bio je neprikosnoven na mreži, odbranivši nekoliko velikih šansi za protivnika. U poslednjoj deonici nije bilo dileme, Srbija je dobila 6:0 ovaj deo za konačnu ubedljivu pobedu, pišu sportske.net.

Duško Pijetlović je bio najefikasniji sa četiri gola (4/4), dok su Stefan Mitrović i Strahinja Rašović dali po tri gola.

U poraženom timu je Srđan Vuksanović dao dva gola.

Srbija sa Australijom igra u sredu. U četvrtom kolu rival je Hrvatska, a u petom Crna Gora.

Srpske odbojkašice nastavile niz – Ubedljive i protiv Japana

Srpska odbojkaška reprezentacija savladala je selekciju Japana 3:0 (25:23, 25:16, 26:24).

Iako su Japanke povele odmah na startu 2:0, Srbija se vrlo brzo vratila i preokrenula na 10:7, poto su sredinom meča stigle do izjednačenja od 16:16, ali u ključnim momentima u finišu pri rezultatu 23:23 Srbija je vezala dva poena i povela 1:0.

U drugoj deonici bio je to mnogo lakši posao. “Plave dame” su se odlepile odmah na početku i čuvajući sve vreme prednost od nekoliko poena razlike. Bilo je 19:15 za srpski tim, kada su odbojkašice Zorana Terzića vezale četiri poena za već ubedljivu prednost i na kraju slavile 23:15.

Posledni set Srbija je otvorila mini serijom od 3:0, međutim Japanke su stigle ovu prednost i izjednačile na 7:7. Vodila je Srbija sredinom meča 15:9, ali su domaće igračice napravile seriju od četiri vezna poena i smanjile razliku. U samom finišu Srbija je vodila 22:17, a japanska selekcija je uspela da izjednači i unese dramu u završnici. Imala je problema Srbija sa blokom, pa je Japan ostvario set loptu, koju nije iskoristio, a Srpkinje vrlo brzo preokrenule i pobedile 26:24, pišu sportske.net.

Tijana Bošković je apsolutno izdominirala danas sa 34 poena na meču.

Srbija u narednom kolu igra protiv Kenije, 29. jula.