Odbojkašice bez greške, sledi pravi izazov! Arunović na korak od finala

61

Naše odbojkašice danas su lako slavile protiv Kenije. Srpkinje su ostvarile još jednu rutinsku pobedu od 3:0, po setovima 25:21, 25:11, 25:20.

U prvom setu vodila se najveća borba, da bi kasnije sve išlo mnogo lakše. Srbija je odmah na startu povela 4:0 i održavala prednost od nekoliko poena razlike kroz celu prvu deonicu. Ni u jednom momentu selekcija Kenije niju uspela da ugrozi naš tim, ali je bila konkurentna, međutim nedovoljno.

Za razliku od prvog seta, gledali smo totalno deklasiranje protivnica u drugom. Kenijke su uspele da osvoje svega 11 poena, što je našim predstavnicama oomogućilo ubedljivu pobadu u drugoj deonici.

U poslednjem setu protivnice su odigrale nešto čvršće. Kenija je povela 3:1, ali je Srbija vrlo brzo izjednačila na 6:6 i potom preuzela kontrolu. Na kraju su “plave dame” slavile 25:20.

U našem timu bila je najefikasnija Brankica Mihajlović sa 17 poena.

Srbija u narednom kolu igra sa Brazilom, 31. jula od 9.25. Biće to pravi izazov za naše odbojkašice.

Veslačica Jovana Arsić u borbi od 13. do 18. mesta.

Srpska veslačica Jovana Arsić plasirala se u C finale (13-18. mesto) u skifu na Olimpijskim igrama u Tokiju.

Ona je trku na 2000 m završila kao drugoplasirana, a ispred srpske veslačice našla se Šveđanka Lovisa Kleason, sa nešto manje od tri sekunde prednosti u odnosu na Arsićevu.

Podsećamo, naši veslači Vasić i Macković zauzeli peto mesto na ovim Olimpijskim igrama.

Arunovićeva liderka, na korak od finala

Srpska streljašica Zorana Arunović je posle prvog dela kvalifikacija u kategoriji malokalibarski pištolj 25 metara, bila najpreciznija.

Arunovićeva je zauzela vodeću poziciju. Višestruka evropska i svetska prvakinja je jedina u prvoj rundi ostvarila 100 krugova, 97 u drugoj i 99 u trećoj.

Još jedn anaša predstavnica Jasmina Milovanović nije ostvarila toliko dobar rezultat kao Zorana. Ona je po krugovima pucala 93, 95 i 99, odnosno ukupno 287 krugova. U ukupnom plasmanu zauzela je 33. poziciju.

Drugi deo kvalifikacija počinje u petak u 2 sata ujutru, po srednjoevropskom vremenu, a finale je istog dana u 7 sati.

U borbi za medalje naćiće se osam najboljih iz kvalifikacija.

Kukolj stao u osmini finala

Srpski džudista Aleksandar Kukolj poražen je od Čo Gu-Hama iz Južne Koreje u osmini finala Olimpijskih igara kategorije do 100 kg.

Nakon što je tokom noći savladao predstavnika Fidžija, Takajamu, Aleksandar Kukolj je ipak okončao takmičenje u kategoriji do 100 kg.

Naš džudista je dobro otvorio susret, ali je Gu-Ham u dva navrata uspeo da obori našeg predstavnika vazarijem i tako dođe do pobede.

Očekivanja su od samog Kukolja bila visoka, budući da je na ovogodišnjem Svetskom prvenstvu bio drugi u kategoriji do 100 kg.