Očajan dan i za srpske rvače, Bojan Zdelar dva puta poslednji

54

Reprezentativci Srbije u rvanju grčko-rimskim stilom Mate Nemeš i Zurab Datunašvili eliminisani su danas u osmini finala Olimpijskih igara u Tokiju.

Nemeš je izgubio borbu osmine finala u kategoriji do 67 od Nemca Franka Šteblera na bodove – 4:1.

Nakon njega je nastupio i Zurab Datunašvili u kategoriji do 87 kilograma, ali je i on zaustavljen u prvom kolu.

Od njega je bio bolji Ukrajinac Žan Belenjuk sa 3:1.

Srpski kajakaš Bojan Zdelar nije uspeo danas da se plasira u finale jednoseda na 1.000 metara na Olimpijskim igrama u Tokiju.

Zdelar je u svojoj polufinalnoj trci zauzeo poslednje, osmo mesto s vremenom 3:29,525 minuta.

To je značilo plasman u B finale, ali je i u toj trci bio poslednji.

Srpski kajakaš Bojan Zdelar zauzeo je danas poslednje, osmo mesto u B finalu jednoseda na 1.000 metara na Olimpijskim igrama u Tokiju.

Zdelar je B finale izveslao za 3:31,689 minuta.

Zlatnu medalju u ovoj disciplini osvojio je Mađar Balint Košas s vremenom 3:20,643, dok je srebro pripalo njegovom sunarodniku Adamu Vargi koji je za 1,788 sekundi bio sporiji od pobednika.

Na treći stepenik pobedničkog postolja popeo se Portugalac Fernando Pimetra koji je trku završio za 3:22,478.

Milica Novaković daleko od medalje

Srpska kajakašica Milica Novaković nije uspela danas da se plasirala u finale jednoseda na 200 metara na Olimpijskim igrama u Tokiju.

Novaković je polufinalnu trku odveslala za 40,257 sekundi, što je bilo dovoljno za šesto mesto.

Prve četiri pozicije vodile su u A finale, a Milica Novaković je završila u B finalu.

Tamo je zauzela četvrtu poziciju.

Ona je trku završila za 40,527 sekundi, a isti rezultat imala je i Kanađanka Mišel Rasel.

Zlatnu medalju u ovoj disciplini osvojila je Novozelndjanka Lisa Karington s vremenom 38,120, srebro je pripalo Terezi Porteli iz Španije, dok se na poslednji stepenik pobedničkog postolja popela Ema Jorgensen iz Danske.