Presudila svežina, Rafi titula u Rimu!

69

RIM – Španski teniser Rafael Nadal osvojio je deveti trofej na Mastersu u Rimu, pošto je u finalu savladao Novaka Đokovića .

Finale Mastersa u Rimu trajalo je dva i po sata, a nakon prvog seta delovalo je da bi borba za titulu mogla da bude okončana za manje od sat vremena.

Prvi put u međusobnim okršajima Rafaela Nadala i Novaka Đokovića dogodilo se da jedan od pomenute dvojice dobije set bez izgubljenog gema. Nažalost, Španac je fantastičnom igrom u prvom setu došao do rezultata 6:0.

Novak se našao na konopcima, videlo se da mu nedostaje svežine zbog kasno završenog polufinala, ali i iscrpljujućeg četvrtfinala sa Huanom Martnom del Potrom.

Srbin je ipak pokazao karakter, spasio četiri brejk lopte u drugom setu i uspeo da se vrati u finale.

U trećem setu definitivno više nije bilo „goriva“ u Novaku Đokoviću. Nadal je napravio tri brejka i uz samo jedan izgubljeni gem stigao do trijumfa.

Španac je tako osvojio prvi turnir u 2019. godini, a deveti na Mastersu u Rimu. Na taj način Rafa je napravio odličnu uvertiru za Rolan Garos na kojem će uz Novaka Đokovića biti prvi favorit za titulu.

Novak Đoković će i pored poraza u Rimu uvećati prednost na ATP rang listi jer je prošle godine ispao u ranijoj fazi turnira.