Mega umalo do brejka, Zvezda se probudila na vreme!

72

BEOGRAD – Košarkaši „Crvene zvezde“ ostvarii su pobedu u prvoj polufinalnoj utakmici plej-ofa Super lige Srbije pošto su u hali „Aleksandar Nikolić“ pobedili ekipu Mege Bemaks sa 83:72.

Na odličan način je ekipa Dejana Milojevića otvorila meč i serijom od 7:0 stigla do ozbiljne prednosti već na startu meča.

Sve do sredine druge četvrtine Megini košarkaši su uspeli da drže rezultatsku distancu, da bi se „Crveno-beli“ vratili u meč i uspeli da se približe gostima serijom od 8:1 u drugom periodu.

Zvezda je na odmor otišla sa zaostatkom od dva poena (38:40), ali bilo je jasno da ekipa Milana Tomića imaju šansu da stignu do vođstva u nastavku meča.

Imala je Mega prednost sve do kraja treće četvrtine kada je sjajni Bili Beron doneo prvo vođstvo svojoj ekipi na čitavom meču.
Nadovezao se i Kej Si Rivers koji je poenima i asistencijom napravio razliku u ključnom trenutku susreta.

Na kraju su „Crveno-beli“ stigli do prednosti u polufinalnoj seriji i pored velikih teškoća, naročito u prvom poluvremenu.

Najefikasniji u redovima Zvezde bio je odlični Bili Beron sa 24 poena, a ispratio ga je Kej Si Rivers sa 17 poena. Sa druge strane, najzapaženiji je bio Luka Ašćerić sa 20 poena.