Golgeterska eksplozija za kraj – Srbija na dvokorak od Evropskog prvenstva!

449

BEOGRAD – Reprezentacija Srbije plasirala se sinoć u viši rang Lige nacija (Ligu B), a ujedno i u plej-of Lige C, koji vodi ka plasmanu na Evropsko prvenstvo.

“Orlovi“ su na stadionu u Humskoj ubedljivo savladali selekciju Litvanije sa 4:1 i overili prvo mesto u Grupi 4 Lige C, ispred Rumunije koja je u isto vreme slavila u Podgorici protiv Crne Gore sa 4:1.

Prvo poluvreme donelo je slab fudbal, po teškim vremenskim uslovima i na natopljenom terenu. Litvanci su bili bliži vođstvu, pošto su imali najbolju priliku u 32. minutu preko Januševskisa, kada je Rajković uz pomoć prečke sačuvao mrežu.
Naš tim je imao konstantnu inicijativu, ali ona nam nije donela ništa konkretno u prvom poluvremenu.

A onda je selektor Mladen Krstajić odlučio da na teren pošalje Aleksandra Prijovića koji je zamenio Gaćinovića i u nastavku zaigrao u napadačkom tandemu sa Mitrovićem.

I već u 51. minutu Srbija je povela autogolom Zulpe posle kornera sa desne strane, da bi sedam minuta kasnije, Mitrović odlično reagovao na centrašut Živkovića sa desne strane i na semaforu je već stajalo 2:0 za Srbiju.

Litvanci su nedugo zatim smanjili na 2:1, ali je finiš meča obeležio Prijović, najpre pogotkom, a onda i asistencijom za Ljajića, za konačnih 4:1.