Derbi za pamćenje, Emerijev Arsenal se ne šali!

378

Fantastičan derbi Severnog Londona odigran je na stadionu „Emirejts“, Arsenal je ugostio Totenhem i slavio sa 4:2 (1:2).

Počelo je sjajno po „Tobdžije“, deveti minut, Vertongen igra rukom u svom kaznenom prostoru, Majk Din pokazuje na belu tačku, Obamejang preuzima odgovornost i donosi prednost ekipi Arsenala.

Imao je potom Ivobi sjajnu šansu da duplira prednost domaće ekipe, ali je Ljoris izvrsno intervenisao.

A onda, 30. minut, slobodan udarac za goste, Eriksen sjajno centrira, Dajer skače i kači loptu glavom, a Bernd Leno katastrofalno reaguje na prvoj stativi, 1:1.

Usledile su prve čarke, Lihštajner je hteo da se objasni sa strelcem izjednačujućeg pogotka jer je proslavljao gol pred tribinom sa domaćin navijačima, uleteli su i ostali igrači, kao i obe klupe, Dele Ali i Remzi su se ozbiljno dohvatili, ali su se na svu sreću strasti ubrzo smirile, bez ikakvih posledica.

Samo četiri minuta kasnije, kontra za „Pevce“, sjajno je istrčao Son, izbio pred Lena, pao je, sudija Din je procenio da ga je Holding oborio, penal za Totenhem.

U tom trenutku Kolašinac uspeva da napravi frku, uleteo je i Sisoko da se obračuna sa Bosancem, na kraju je i Mustafi umešao prste, nemački reprezentativac je izvukao deblji kraj iz cele priče, koja se brzo smirila, dobio je žuti karton.

Kejn preuzima odgovornost i matira Lena za preokret na stadionu Arsenala.

Do kraja prvog dela igre jedna dobra šansa za domaćina da poravna rezultat, Mustafi je tukao glavom, ali je Ljoris fantastično intervenisao, te se na odmor otišlo sa 2:1 u korist Totenhema.