Angela Merkel na meti žestokih kritika zbog kineske fejk maske! (VIDEO)

foto: Printscreen Youtube
102

Nemačka kancelarka Angela Merkel našla se na meti kritika zbog maske koju je danas nosila tokom obraćanja u Bundestagu, jer je “kineski fejk”, kako to tvrdi direktor kompanije Lindenker Filip Hajman.

“Maska koju nosi kancelarka je očigledno falsifikat, najverovatnije iz Kine” kazao je Hajman dnevniku „Bild“.

Ovim rečima se Angela Merkel zahvalila Nemcima na doslednoj primeni novih pravila

Rekao je da se maske tipa FFP2 prepoznaju na osnovu četvorocifrenog kontrolnog broja koji stoji iza CE znaka.

Takav broj je u Nemačkoj obavezujući, a nedostaje na maski koju je nosila Merkelova.

 

Погледајте ову објаву у апликацији Instagram

 

Kancelarja Angela Merkel u tha gjermanëve të prisnin një “dimër të vështirë” pasi numri i rasteve të koronavirusit në vend arriti një rekord të re. Merkel foli të enjten në Parlament një ditë pasi ajo dhe drejtuesit lokalë të Gjermanisë ranë dakord për kufizime të reja për të frenuar përhapjen e virusit. 👉 Duke filluar nga 2 nëntori, grumbullimet private do të kufizohen në 10 njerëz nga maksimumi dy familje. Restorantet, baret, teatrot, kinematë, pishinat dhe palestrat do të mbyllen dhe koncertet anulohen. Ngjarjet sportive profesionale do të lejohen të mbahen vetëm pa spektatorë. Njerëzve do t’u kërkohet të mos udhëtojnë për arsye private, jo thelbësore, dhe qëndrimi gjatë natës në hotele do të lejohet vetëm për udhëtimet e domosdoshme të biznesit. Shkollat dhe qendrat ditore do të mbeten të hapura, ashtu si edhe dyqanet, për sa kohë që zbatojnë në distancimin shoqëror dhe rregullat e higjienës. #voa #zëriiamerikës #covid_19 #angelamerkel

Објава коју дели Zëri i Amerikës (@zeriamerikes) дана

Izvor Tanjug
Takođe će vam se svideti

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More